
Ugljen je jedan od najprljavijih izvora energije, a djelovanje nafte na okoliš bilo je vidljivo jasno u Meksičkom zaljevu početkom ove godine. Nažalost, to mnogi ne shvaćaju pa je ponekad humor, odnosno satira dobar način da se dopre do svijesti potrošača.
U prvom primjeru ljudi iz američke organizacije 'Renewable Energy Accountability Project' (REAP) snimili su satirični kratki filmski uradak, anti-reklamu o energetskom napitku od – ugljena. U jednoj sceni mlada majka s djetetom u naručju kaže: 'Ovo me piće zaista podiže tako da i ne trebam razmišljati o svojoj budućnosti, ako ona i postoji!'
Pogledajte reklamu u cijelosti:
U drugom slučaju organizacija pod nazivom 'Upright Citizens Brigade' snimila je satiričnu anti-reklamu u kojoj se prolijeva kava, nakon čega taj problem postaje nerješiv ili rješiv slično kao u slučaju ovogodišnjeg katastrofalnog izlijevanja nafte u u Meksičkom zaljevu. U jednom trenutku jedan od likova kaže: 'Ne brinite, to je mala mrlja na zaista velikom stolu!'.
Pogledajte i otkrijte što je gorki smijeh...
Nadati se da će ove reklame doprijeti do umova onih koji nemilice vade i troše ugljen i naftu, možda je i pretenciozno, ali, na kraju krajeva, više odgovornosti i umjerenosti i od prečesto šutljive većine, nas potrošača, ne bi škodilo!